Interi nuk ia ka dalë të shfrytëzojë hapin fals të Romës, teksa është mposhtur me rezultatin minimal 1-0 nga Torino.

Zikaltrit e Spallettit dominuan takimin gjatë gjithë 90-minutëshit, po u ndëshkuan në një nga kundërsulmet e pakta të vendasve, afër fundit të pjesës së parë, ishte ish-i Adem Ljajiç që dërgoi topin në rrjetë.

Nga na tjetër, të pafat interistët, që patë topin të përplasej në shtyllë e traversë, si dhe të grushtohej shpesh në mënyrë spektakolare nga portieri Sirigu, që ishte heroi i vërtetë i takimit të sotëm.

Top Channel