Ronaldo e bën rrugë: tjetër rroveshatë, si ajo kundër Juves

08/04/2018 05:21

Kundër Juventusit Ronaldo realizoi një veprim teknik të nivelit të lartë, në golin e dytë. Të njetën gjë e përsëriti edhe në stërvitjen e fundit që Real Madrid zhvilloi përpara takimit me Atletico Madrid.

Ashtu siç edhe është bërë e ditur në një postim në llogaritë në rrjetet sociale të Real Madrid, portugezi gjatë në ndeshje kontrolli në stërvitje realizoi një tjetër rroveshatë perfekte, por aq sa edhe ajo ndaj Juves.

Edhe në këtë rast, krosimi për CR7 erdhi nga krahu i djathtë, por jo në lartësinë që arriti në ndeshjen e Champions League dhe topi përfundoi në krahun e kundërt me atë që pësoi Buffon.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel