Pas suksesit të pabesueshëm të PlayStation 2, një kompjuter lojrash që ka regjistruar shitje rekord, Sony vonoi pak për të nxjerrë në treg PlayStation 3.

Edhe kur doli në treg, kjo konsolë nuk pati një nisje të mirë, pasi kushtonte shumë (600 euro) dhe nuk kishte lojra tërheqëse. Por, më vonë, Sony korrigjoi shumë gjëra dhe rivalizoi fuqishëm me XBox 360.

Sot e kësaj dite, edhe pse ka dalë PlayStation 4, konsola PS3 vazhdon të qëndrojë e fortë falë kryeveprave si Persona 5 dhe Destiny.

Më poshtë, do ju prezantojmë me video-lojrat më të bukura që janë luajtur dhe luhen në PlayStation 3.

FOTO GALERI
1/31
Metal Gear Solid 4

Top Channel