Bayern Munchen, kampion për herë të 6 radhazi i Bundesligës

07/04/2018 17:29

Gjiganti bavarez Bayern Munchen është shpallur kampion i Gjermanië për herë të gjashtë rresht, pasi mposhti rivalët e Augsburgut në një “miniderbi” të Mynihut.

Edhe pse u mjaftonte një barazim për të krijuar distancën prej 15 pikësh, kur kanë mbetur edhe 5 ndeshje nga fundi i Bundesligës, bavarezët e drejtuar nga Jupp Heynckes nuk toleruan aspak përballë Augsburgut pa objektiva.

Festimet duket se i kishin parapërgatitur, por gjendja festive detyroi që të gabonin në fillimin e ndeshjes, duke shënuar në portën e tyre me anë të Nicklas Sule, përpara se të niste “furia” e përmbysjes së rezultatit.

Tolisso, Rodriguez, Robben dhe Wagner ishin autorët e golave për bavarezët, që tashmë kanë nisur festën me gotat e birrës, siç e kanë traditë gjermanët.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel