“Ranishtja 4”, në pranga dhe një nga përfituesit e tokave. Ishte në kërkim

04/04/2018 13:05

Zef Gjini është një nga 11 personat e shpallur në kërkim për mashtrimin e tokave në Lezhë.

Sipas burimeve zyrtare në sajë të operacionit të koduar “Ranishtja 4”, ku u arrestuar 12 persona u arrsetua dhe 59-vjeçar Zef Gjini, i cili ka qenë në grupin e personave që ka përfituar tokë.

Ndaj tij është caktuar masa e sigurisë Arrest me burg për falsifikim dokumentesh.

Top Channel