Milan dhe Inter kanë për të luajtur një derbi të prapambetur dhe interesi mbetet i lartë te të dyja tifozeritë.

Ndeshja e javës së 27-të, e shtyrë pas vdekjes tragjike të mbrojtësit Astori do të startojë pas pak minutash në San Siro.

Formacionet zyrtare të skuadrave janë si më poshtë:

 

MILAN: 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 19 Bonucci, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez; 79 Kessie, 18 Montolivo, 5 Bonaventura; 8 Suso, 63 Cutrone, 10 Calhanoglu.

Rezerva: 30 Storari, 90 A. Donnarumma, 4 J. Mauri, 7 Kalinic, 9 André Silva, 11 Borini, 17 Zapata, 20 Abate, 22 Musacchio, 31 Antonelli, 73 Locatelli.

Trajner: Gennaro Gattuso

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D’Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.

Rezerva: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 20 B. Valero, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti.

Trajner: Luciano Spalletti

Top Channel