Spalleti i ka idetë e qarta për derbin: Interi duhet të dominojë lojën!

03/04/2018 17:59

Të mërkurën do të luhet derbi i Milanos, me Interin dhe Milanin që po luftojnë për një vend në katër të parat e renditjes.

Por, trajneri zikaltër mendon se nuk bëhet fjalë për një ndeshje që do të përcaktojë fatin e sezonit.

“U treguam të zotë që jemi në një pozicion në klasifikim ku nuk e shohim si përcaktues këtë derbi. Por, ka shumë vlerë si sfidë dhe kemi rastin e madh që të marrim 3 pikët për të qenë edhe më të qetë”, u shpreh Spalleti.

Trajneri i Interit e ka të qartë se çfarë duhet të bëjë ekipi i tij për të fituar derbin.

“Është thelbësore të dominojmë fushën dhe lojën, duke e ditur se çfarë do të bëjnë kundërshtarët tanë nga ana taktike”, theksoi Spalleti.

Interi renditet në vendin e katërt me 58 pikë, ndërsa Milani në vendin e gjashtë, me 50 pikë.

Milan-Inter do të luhet të mërkurën, në orën 18:30.

Top Channel