Juventusi dhe Reali i Madridit do të përballen nesër në takimin e parë të çerekfinaleve të Champions League, ndeshje që do të luhet në orën 20:45 në Torino.

Në prag të kësaj supersfide, do t’ju prezantojmë me ata futbollistë që kanë pasur fatin të veshin në karrierën e tyre fanelat e këtyre dy skuadrave madhështore, të cilat kanë fituar më shumë tituj në kampionatet e shteteve respektive.

Sigurisht që i pari që të vjen në mendje është Zinedine Zidane, por ka pasur edhe shumë lojtarë të tjerë që kanë qenë pjesë e këtyre klubeve jashtëzakonisht të suksesshme.

FOTO GALERI
1/20
Luis del Sol

Top Channel