Grabiste me armë karburantet, kapet i shumëkërkuari në Sarandë

31/03/2018 08:42
Foto ilustruese

Policia e Sarandës ka vënë në pranga gjatë natës të shumëkërkuarin Shahin Abazi, 21 vjeç.

I arrestuari ishte shpallur në kërkim nga policia për grabitjen me armë të dy karburanteve dhe disa vjedhje, si markete e motorë.

I kërkuari po tentonte të ishte më autobus drejt Tiranës, por policia ka marrë informacion dhe është vënë në ndjekje të autobusit, dhe në aksin Saranda-Gjirokastër ka ndërdyrë duke kapur 21-vjeçarin.

Mësohet se 21 vjeçari ka pranuar në polici grabitjen me armë në bashkëpunim të dy karburanteve.

Top Channel