Prodhime ushqimore të paligjshme, në pranga pronari dhe dy punëtorët

29/03/2018 09:53

Policia e Shkodrës dhe AKU kanë zbuluar një aktivitet të kundraligjshëm në prodhimn e produkteve ushqimore, duke arrestur pronarin e firmës dhe dy punëtorët e tij.

Në pranga u vunë Gëzim Bala , 60 vjeç, pronar i firmës, djali i tij Elis Bala, 26 vjeç, i punësuar në firmë, Hydajete Elbasani, 60 vjeçe, e punësuar merceologe në firmë

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi D. H, 45 vjeç, banues në Tiranë , me detyrë Inxhinier merceolog në firmë.

Ditën e djeshme nga policia është kapur në flagrancë në vendin e quajtur Lagjja “Skënderbeg” zona industriale ish -Fermentimi, në punishten e një firme ku prodhoheshin produkte të ndryshme ushqimore në kundërshtim me ligjin.

Në kuadër të këtij operacioni u bë sekuestrimi i të gjitha produkteve në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Shkodër në ngarkim të këtyre shtetasve për veprat penale të “Prodhim i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industriale dhe ushqimore” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

FOTO GALERI
3/3

Top Channel