Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej afërsisht 100 kg kanabis, duke vënë në pranga dy persona.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se operacioni është finalizuar pas një procedimi penal proaktiv, të referuar në Prokurorinë e Vlorës.

Të arrestuar në flagrancë janë Nikolla Gërdhuqi, 31 vjeç, banues në Pilur dhe Moisi Mëhillaj, 42 vjeç, banues në Kuç, Himarë.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar sasia e lëndës narkotike, në total 98.3 kg dhe dy automjete tip “Benz”. Një pjesë e sasisë së drogës ishte duke u transportuar, ndërsa pjesa tjetër u gjet e fshehur.

 

Top Channel