E ardhmja e Mauro Icardit duket se është larg Interit.

Sulmuesi argjentinas është një nga lojtarët më të ndjekur nga klubet e mëdha europiane dhe pas disa vitesh të suksesshme te Interi, mund të ndryshojë skuadër për t’i dhënë një shtysë karrierës së tij.

Oferta e parë për të ka ardhur nga Anglia. Është Chelsea që ka ofruar 63 milionë euro. “Blutë” e dinë mirë se është një shifër e ulët kjo, por fillimisht duan që futbollisti ta dijë që po interesohen për të, për ta ngritur më pas ofertën.

Top Channel