Foto ilustruese

Një minator ka humbur jetën në Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në një nga galeritë e zonës D ku 66 vjeçari Enver Koçi ishte duke punuar.

Sipas informacioneve që jep policia mësohet se 66-vjeçari punonte si zjarrmtar dhe ka qenë duke vendosur eksploziv për hapjen e minierës kur një masiv dheu është shkëputur duke e zëne poshtë.

Në ndihmë të tij kanë shkuar minatorët e tjerë, por fatkeqësisht nuk mundën dot që ta nxirrnin të gjallë.

Policia po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Top Channel