Dekonspiroi operacionin për klandestinët, ndalohet efektivi i policisë

19/03/2018 09:42

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka ndaluar efektin e komisariatit nr. 3 në Tiranë, Adriatik Bakiasi.

Efektivi dyshohet se dekonsiproi megaoperacionin për klandestinët. Ndërkohë SHÇBA po verifikon nëse polici ka lidhje me personat e arrestuar apo ata të shpallur në kërkim.

Të shtunën Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe policia kryen megaoperacionin “One If – By Land”, të zhvilluar gjatë natës, ku janë arrestuar 39 persona dhe janë shpallur në kërkim 12 të tjerë.

Top Channel