Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gumenicë të Vlorës, ku një person është vrarë nga një i afërm me sëpatë.

Policia ka bërë të ditur se ka gjetur të pajetë rreth 500 m larg banesës së tij shtetasi A.V., 37 vjeç. Ndërkohë policia ka vënë në pranga Dilaver Veshaj, 40 vjeç, banues në fshatin Gumenicë, si autor i dyshuar i ngjarjes.

Sipas policisë, dyshohet se të dy shtetasit janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta, dhe më pas autori Dilaver Veshaj e ka goditur disa herë në kokë me mjet prerës (sëpatë), shtetasin A.V., i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Top Channel