Salzburgu i Berishës bën surprizën, Dortmundi jashtë E.League

15/03/2018 23:06

RB Salzburg ka bërë surprizën në Europa League, duke skualifikuar gjermanët e Dortmundit.

Takimi i dytë është mbyllur pa gola, por në ndeshjen e parë Salzburgu fitonte 2-1, me dy gola të futbollistit të Kosovës, Valon Berisha.

Ndeshja ishte thuajse e barabartë, me Dortmundin që nuk mundi të reagonte pas humbjes së parë në shtëpi dhe tashmë është jashtë Europa League.

Top Channel