I shpallur në kërkim për disa vepra penale, arrestohet në Durrës

14/03/2018 21:06

Është ndaluar në Durrës një shtetas i deportuar nga autoritetet italiane, ndërsa ishte shpallur në kërkim në vendin tonë për trafik të lëndëve narkotike dhe grup kriminal.

Në pranga nga policia është vënë shtetasi Dino Abazi, i cili ishte deportuar nga autoritetet italiane.

Pas verifikimeve rezultoi se ky shtetas ishte shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Gjykata e Krimeve të Rënda kishte caktuar masën arrest me burg për Dino Abazin më 22 dhjetor 2017.

Top Channel