Man. United eliminohet nga Champions, Sevilla dhe Roma në çerekfinale

13/03/2018 22:36

Sevilla e Montella-s i ka dhënë një goditje të rëndë Manchester United, teksa e ka skualifikuar nga Champions League pasi ka fituar 1-2 në ndeshjen e kthimit.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave ishte mbyllur pa gola në Spanjë, por Sevilla bëri surprizën duke fituar në “Old Trafford” 1-2.

Pjesa e parë u mbyllur pa gola, ndërsa në 45 minutat e dyta u realizuan 3 të dillë. Miqtë shënuan dy gola të shpejtë, ndërsa goli i Lukakut 6 minuta nga fundi shërbeu vetëm për statistika.

Ndërkohë, Roma ka arritur të kualifikohet ndaj ukrainasve të Shakhtar me gol të fushë kundërshtare. Në ndeshjen e parë, italianët u mundën 2-1, ndërsa në takimin e kthimit arritën të fitojnë minimalisht 1-0 me golin e boshnjakut Dzeko.

Top Channel