Në fillim një dalje e gabuar, për të cilën të gjithë menduan se u shoqëruar me gol, por më pas ishte një pritje e jashtëzakonshme.

Agustín Federico Marchesín, portieri argjentinas i klubit meksikan të America-s, kreu një veprim që nuk shihet shpesh nga një portier.

Pritja ndodhi gjatë ndeshjes mes America-s dhe Tauro, takim i vlefshëm për ndeshjen e parë të çerekfinales së Champions League CONCACAF, kompeticioni më i madh për klube në Amerikën e Veriut.

Top Channel