Ndërron jetë në spital një nga 5 minatorët e plagosur në Klos

06/03/2018 12:43

Një nga 5 minatorët e plagosur më 22 shkurt, Qazim Likmetaj, në minierën e Shën Gjunit, në Klos, ka ndërruar jetë ditën e sotme në spital, duke mos i shpëtuar plagëve të marra.

Gjatë punës në minierë dy prej minatorëve kanë rënë në kontakt me një minë të pa plasur, e cila ka shpërthyer dhe për pasojë janë dëmtuar edhe tre punëtorët e tjerë.

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital minatori Qazim Likmetaj.

Top Channel