Manchester United ka luajtur një ndeshje të ‘çmendur’ në Londër, kundër Crystal Palace-t, ku ka fituar me rezultatin 2-3.

Skuadra e Mourinhos pësoi gol në minutën e 11, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, e pa veten në disavantazh të dyfishtë dhe dukej se po shkonte drejt një rezultati negative.

Gjithsesi, Smalling rihapi shpresat në minutën e 55-të, për ‘djajtë e kuq’ dhe Lukaku barazoi shifrat në të 76-ën. “Qershia mbi tortë’ ishte goli i Matiç në minutën shtesë, që i dha fitoren Manchester Unitedit dhe një 3-pikësh shumë të vlefshëm, që e rikthen në vendin e dytë të renditjes, me 62 pikë.

Top Channel