Goditja që i theu dhëmbët lojtarit të River Plate – VIDEO

01/03/2018 18:38

Rivaliteti mes skuadrave braziliane dhe atyre argjentinase është i jashtëzakonshme dhe kjo gjë është treguar edhe në ndeshjen e kupës Libertadores mes Flamengos dhe River Plate.

Një ndërhyrje me bërryl e një prej lojtarëve të Flamengos i ka thyer dhëmbët lojtarit uruguajan të Riverit, De La Cruz.

Pavarësisht ndërhyrjes brutale, futbollisti brazilian ja ka hedhur paq duke mos u ndëshkuar nga arbitri i ndeshjes.

Top Channel