Vetëm 3 ditë pas fitores 2-1 në Serie A, Milani është ndeshur sërish këtë mbrëmje me Lazion, por këtë herë ndeshja ishte e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë dhe u mbyll në një barazim pa gola.

Edhe pse 90 minutat prodhuan raste për shënim në të dyja portat respektive, këtë herë nuk pati gol.

Gjithçka tashmë mbetet për t’u vendosur në ndeshjen e kthimit në “Olimpico”.

Top Channel