Picat po “marrin kot” me përbërës pa lidhje (Foto)

29/01/2018 12:01

Vështirë se gjen dikë në botë që nuk e pëlqen picën, por me gjërat që po i hedhin sipër ushqimit tradicional italian duket se fansat do të pakësohen gjithmonë e më shumë.

Tashmë, një restorant në Melburn të Australisë shërben picën sashimi, që djathin dhe specin e ka zëvendësuar me ton dhe salmon.

“Menduam se ushqimi i freskët dhe i shëndetshëm mbi picë do të ishte gjetje e shkëlqyer”, tha Dave Nelson, bashkëpronar i Sash-it për “Daily Mail”.

Më poshtë, disa nga picat me përbërës më të çuditshëm në botë.

FOTO GALERI
1/4
Picë me copa buke dhe reçel molle

Top Channel