Ndërron jetë aktori i Tinky Winky në serialin për fëmijë “Teletubbies”

23/01/2018 14:56

Ka ndërruar jetë në moshën 51 vjeçare., aktori që ka luajtur rolin e Tinky Winky në serialin “Teletabbies”.

Miq dhe të afërm të aktorit kanë deklaruar se Simon Shelton Banners ka ndërruar jetë papritmas.

Babai i tre fëmijëve, Simon Shelton Barnes, ishte një balerin dhe një koreograf i shkëlqyer, para se të merrte rolin në serial.

Tinky Winky është dalluar nga rolet e tjera sepse pas vetes gjithmonë merrte një çantë ngjyrë rozë.

Për aktorin e talentuar kanë shprehur keqardhjen e tyre mijëra fansa në të gjithë botën

Top Channel