Formacioni i yjeve të “arratisur” nga Arsenali i Wenger

23/01/2018 17:55

Arsene Wenger ka 21 vite në krye të Arsenalit. Gjatë kësaj kohe është bërë trajneri me më shumë ndeshje në Premier League (814) dhe ka fituar 3 kampionate, 7 FA Cup dhe 7 Superkupa Anglie.

Përveç këtyre, ka realizuar blerje të bujshme dhe ka pasur largime edhe më të bujshme. Më i fundit ishte Alexis Sanchez, që vendosi të vazhdojë karrierën te Manchester United.

Gjatë mandatit të tij ka ikur një formacion i plotë me yje, të cilët mund t’i shtohen edhe “rezerva” si Anelka, Adebayor, Oxlade-Chamberlain, Nasri, Pires, Song, Walcott, Lass, Petit, Reyes.

Më poshtë po ju prezantojmë me formacionin titullar të të arratisurve.

FOTO GALERI
1/12
Jens Lehmann - La Arsenalin për Shtutgartin

Top Channel