Australian Open, Nadal kalon me lehtësi turin e parë

15/01/2018 11:08

Ka nisur Grand Slam-i i parë i vitit në tenis dhe në raundin e parë të Australian Open spanjolli Rafael Nadal nuk ka hasur vështirësi për të kaluar më tej.

Edhe pse kishte 63 ditë pa luajtur një ndeshje zyrtare, numri 1 i renditjes botërore kaloi me lehtësi 37-vjeçarin Victor Estrella Burgos.

6-1, 6-1 dhe 6-1 ishte rezultati i takimit që zgjati 1 orë e 35 minuta.

Top Channel