“Dështon” përpjekja e vajzës së Presidentit për të mbrojtur të drejtat e grave

11/01/2018 16:49

Ceremonia madhështore e Golden Globe këtë të dielë përcolli një fushatë sensibilizuese për barazinë gjinore, gjë e cila u respektua nga të gjithë artistët të cilët u veshën me të zeza, në formë proteste ndaj ngacmimeve seksuale.

Një përpjekje për të shprehur mbështetjen e saj në këtë luftë e ka bërë edhe vajza e presidentit të SHBA-ve, Ivanka Trump, në rrjetin social twitter: “Sapo pashë fjalimin e fuqishëm dhe inspirues të Oprah-s në Golden Globes. Le të bashkohemi të gjithë, femra dhe meshkuj për të thënë KA ARDHUR KOHA”.

Por duket se kjo mbështetje e Ivankës nuk është pritur mirë nga artistët, reagimet e së cilëve kanë qenë kundër saj.

Artistë si Alyssa Milano, Chrissy Teigen apo Rosie O’Donell shpërthyen në akuza mbi Ivanka-n dhe babain e saj.

Top Channel