Sergio Aguero shënoi në sekondat e fundit të ndeshjes golin e fitores 2-1 të Manchester City ndaj Bristol, ekip i Championship-it (kategoria e dytë e Anglisë).

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Ligës, skuadra e Pep Guardiolës vuajti jashtëzakonisht shumë për të marrë një avantazh të lehtë në kuadër të ndeshjes së kthimit.

Në fundin e pjesës së parë, Bobby Reid kaloi në avantazh me anë të një 11-metërshi ekipin modest, por rezultati u përmbys nga golat e Kevin De Bruyne dhe Sergio Aguero.

Top Channel