Te Barcelona nuk ka më vend për të, sidomos pas riaftësimit të Dembele dhe Arda Turan nuk i mbetet gjë tjetër vetëm të gjejë skuadrën e tij të re.

Mesfushori është në “radarët” e shume klubeve europiane, ku i është propozuar edhe Milanit me Everton.

Por duket se 30-vjeçari do të zgjedhë të rikthehet në vendlindje.

Istanbul Basaksehir, ish-skuadra e Cikalleshit, është shumë pranë firmës me mesfushorin e Barcelonës.

Ekipi i drejtuar nga Avcı synon titullin kampion këtë sezon dhe për këtë i duhet të përforcojë skuadrën me një lojtar si Turan.

Top Channel