8 lojtarë me një “tripletë” të veçantë

22/12/2017 18:48

Ata vijnë nga epoka të ndryshme, të gjithë me stilin e tyre të veçantë të lojës, por kanë një gjë të përbashkët: janë pjesë e një grupi tepër ekskluziv futbollistësh.

Janë vetëm 8 lojtarët që mund të mburren se kanë realizuar një “tripletë” trofeshë të jashtëzakonshme, pasi kanë fituar Kupën e Botës, Kupën/Ligën e Kampioneve si dhe Topin e Artë. Në listë dominon prania e tre brazilianëve, ndjekur nga dy gjermanë dhe një francez, italian dhe anglez.

Cilët janë ata? Shfletoni galerinë për t’i njohur të gjithë.

FOTO GALERI
2/8
Bobby Charlton: Kupa e Botës 1966, Kupa / Liga e Kampioneve 1967-68, Topi i Artë 1966

Top Channel