Cristiano-Messi, barazim me gola në vitin 2017

21/12/2017 10:33

Cristiano Ronaldo dhe Messi do të luajnë të shtunën “Klasiken” e tyre personale, me qëllimin për të mbyllur vitin 2017 si golashënuesi më i mirë.

Dy lojtarët që kanë ndarë në mënyrë të barabartë çmimin Topi i Artë në këto 10 vitet e fundit, janë barazim me gola për këtë vit kalendarik. Secili prej tyre ka shënuar nga 53 gola. Cristiano i ka shënuar golat e tij në 59 ndeshje, ndërsa Messi në 63 ndeshje.

Ndeshja Real Madrid-Barcelona do të jetë shansi i fundit për të fituar titullin e golashënuesit më të mirë të vitit kalendarik.

Top Channel