Real Madrid do të blejë portier në janar

19/12/2017 11:14

Real Madrid do të paguajë 20 milionë euro për të përforcuar portën në merkaton e janarit.

Madrilenët kanë vendosur që të investojnë te portieri Kepa Arrizabalaga, i Athletic Bilbao.

Sipas “AS”, bisedimet për rinovimin e Kepës janë prishur dhe është hapur rruga që portieri i ri të transferohet te kampionët e freskët të botës.

Mendohet se Reali do t’i ofrojë një kontratë 6-vjeçare portierit 23-vjeçar, me një pagë prej 3 milionë eurosh në sezon.

Top Channel