Një aksident me 3 persona të plagosur ka ndodhur në vendin e quajtur “Vajkan”, në aksin rrugor Lushnje-Fier.

Një automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin M.M, 46 vjeç, banues në Vajkan, është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues shtetasin D.J, 52 vjeç, banues në Vajkan.

Si pasojë janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit A.M, 52 vjeç, E.M,41 vjeçe dhe B.P, 39 vjeçe, të cilët ndodhen në Spitalit Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Top Channel