Roma rrezikon Bajernin ose Realin, Juve City-n, PSG-n ose United

06/12/2017 11:19

Roma kaloi grupin e Ligës së Kampionëve si vend i parë, por shorti mund t’i vendosë përballë një kundërshtarë të fortë.

Dy janë emrat që trembin skuadrën e Di Francescos, Bajerni i Mynihut dhe Reali i Madridit, që të dyja skuadra që e kanë mbyllur në vendin e dytë në grupet respektive, megjithëse madrilenët kanë edhe ndeshjen e fundit për të luajtur ndaj Dortmundit këtë të mërkurë.

Ndërkohë, edhe Juventusi i Allegrit rrezikon të vendoset përballë Manchester City-t të Pep Guardiolas, PSG-së së Neymar apo Manchester United të Mourinhos.

Shorti për fazën me eleminim direkt të Ligës së Kampionëve hidhet ditën e hënë në orën 12:00 në Nion.

Top Channel