Pseudonimet më të famshme të futbollistëve (Foto)

05/12/2017 15:33

Pak javë më parë, në të gjithë botën u festua dita e kafshëve.

Megjithatë, edhe bota e futbollit duket se “ka” shumë të tillë.

Kjo, sepse mes pseudonimeve të futbollistëve apo trajnerëve, shumë prej tyre i referohen botës së pasur të faunës.

FOTO GALERI
1/13
Mes tyre edhe ish-ylli i Milanit, që ka luajtur edhe me Romën, Juventusin e Realin e Madridit: Emerson. Braziliani mbiquhej “puma”, për shkak të vrapimeve të pandalshme dhe këmbënguljes që shfaqte në fushë.

Top Channel