Nice i bashkoi në merakton e verës Balotellit edhe një tjetër fitues të tripletës së famshme me Interin, holandezin Sneijder.

Megjithatë për 33-vjeçarin situata nuk është aspak e mirë te francezët. Deri në këtë fazë të kampionatit, ish-lojtari i Interit ka arritur të aktivizohet vetëm në 5 takime dhe nuk ka mundur të bindë drejtuesit e klubit.

Siç raporton “MLSSoccerItalia.com”, Sneijder do të largohet nga Ligue 1 dhe mund të kalojë në Major League Soccer, në SHBA, te Los Angeles, skuadër që e kërkoi me ngulm edhe gjatë merkatos së verës.

Top Channel