Ish-sulmuesi i Chelsea-t, Didier Drogba do të tërhiqet nga futbolli në fund të sezonit të ardhshëm në United Soccer League në nëntor të 2018.

“Mendoj se viti i ardhshëm do të jetë i fundit për mua si futbollist”, tha Drogba për radion RMC Sport.

“Vjen një moment që e kupton se duhet të ndalosh dhe duhet të gjesh kohën për projekte të reja. Është bukur të luash futboll, por mosha ime po me kufizon”.

Top Channel