Formacioni i javës në Champions, dominojnë futbollistët e PSG-së

03/11/2017 05:13

Paris Saint Germain mposhti 5-0 Anderlechtin, mbrëmjen e të martës dhe siguroi kualifikimin për në fazën tjetër të Champions League.

Francezët vijojnë me paraqitjet e shkëlqyera, teksa këtë herë dominojnë edhe 11-shen më të mirë të javës, në Champions, me plot 3 futbollistë.

Bie në sy fakti që nuk ka shumë larmi skuadrash në këtë 11-she, teksa Tottenham, Sevilla dhe Shakhtar Donetsk përfaqësohen me nga 2 futbollistë, ndërsa Manchester City dhe surpriza Qarabag, kanë vetëm nga 1 futbollist.

Ja formacioni më i mirë i javës, në UEFA Champions League, sipas WhoScored.com:

Top Channel