Dybala “harron” ditëlindjen e Juves, uron Palermon

02/11/2017 18:12

Ritmi me të cilin nisi sezonin ka rënë dhe ai ka shfaqur jo rrallherë nervozizëm brenda dhe jashtë fushe.

Ky nervozizëm i lojtarit kundër trajnerit Allegri u shpërfaq më së miri në dy raste, fillimisht pas zëvendësimit në ndeshjen me Udinezen dhe më pas, po gjatë zëvendësimit, këtë herë në ndeshjen e luajtur kundër Sportingut.

Raporti i Paolo Dybalas me Juventusin nuk duket në ditët e veta më të mira dhe sikur të mos mjaftonte kjo, vetë sulmuesi argjentinas i ka hedhur benzinë zjarrit, ndoshta pa dashje.

Ditën e mërkurë, “bardhezinjtë” festonin ditëlindjen e tyre të 120-të dhe një vëmendje e veçantë iu kushtua rrjeteve sociale, ku në lupë ishte edhe numri 10, ai që si rregull duhet të jetë simbol i klubit.

Por Dybala ka uruar fillimisht Palermon, ish-skuadrën e tij për përvjetorin e themelimit, që është në të njëjtën ditë me atë të Juventusit. Kaq ka mjaftuar në në llogarinë e tij në Instagram tifozët bardhezinj “t’i kujtojnë” se ishte edhe ditëlindja e Juventusit.

Tanti auguri @palermocalcioit ???? Momenti e ricordi indimenticabili!

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on


Talenti argjentinas është korrigjuar dhe më vonë ka publikuar një urim për Juven së bashku me parrullën e famshme “Fino alla fine”, por ishte tepër vonë…dëmi ishte bërë.

Top Channel