Magjitë e adoleshentit që bindën drejtuesit e Milanit

01/11/2017 14:56

Klubet e mëdha, si Milani, nuk hyjnë në merkato vetëm për blerë lojtarë për ekipin e parë, por edhe për ato të të rinjve.

Spektakli që 19-vjeçari Tiago Dias ka dhuruar me Benfica U19 në Portugali, ka bindur drejtuesit që ta blejnë dhe bashkojë me grupin e të rinjve që drejton Rino Gattuso.

E deri më tani duket se investimi ia ka vlejtur, pasi ka shënuar 4 gola me 19-vjeçarët e kuqezinjve.

Top Channel