PSG s’ndalet, kërkon të “rrëmbejë” edhe Coutinho

31/10/2017 12:56

PSG nuk ka ndër mend që të ndalet, e pasi mori Neymar dhe Mbappe për shifra realisht të frikshme, ka hedhur sytë nga Philippe Coutinho.

Sipas televizionet transalpin “Telefoot”, drejtori sportiv i PSG, Antero Henrique dhe agjenti i Coutinho, Kia Joorabchian janë takuar në Londër.

Sipas të njëjtit burim, ata kanë hedhur bazar për një transferim të mundshëm të lojtarit në të ardhmen.

Por, transferimi i brazilianit të Liverpool, që nuk mendohet të ndodhë para verës së ardhshme, nuk do të jetë aq i lehtë për francezët.

25-vjeçari është në krye të listës së Barcelonës për të mbushur boshllëkun e madh të krijuar nga largimi i Neymar.

Top Channel