Mbledhja e dy qeverive, Bushati pret Limaj

27/10/2017 19:15

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka pritur këtë të premte në një takim zëvendës kryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj.

Në një postim në rrjetin social Twitter, Bushati e ka vlerësuar takimin si shumë të rëndësishëm për marrëdhëniet dypalëshe.

“Mikprita mikun dhe zv.km e Kosovës, Limaj. Diskutuam për konkretizimin e nismave dypalëshe në prag të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive”, ka thënë Bushati.

Top Channel