Meta mbledh bashkë liderët e Kosovës

12/10/2017 00:00

Kreu i shtetit Ilir Meta mbyll sot vizitën dy ditore në Prishtinë, ku u takua me liderët e vendit fqinj.

Mbrëmjen e të mërkurës presidenti shqiptar i ka mbledhur të gjithë bashkë në një darkë jozyrtare. Në një foto jozyrtare janë bashkë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj, dhe Behgjet Pacolli.

Gjatë vizitës dy ditore Meta pati një sërë takimesh me krerët e shtetit kosovare, ku u diskutua integrimi i përbashkët në Bashkimin Evropian dhe marrëdhëniet mes dy vendeve.

Top Channel