Anglia vendos: Gratë shkojnë në Rusi – FOTO

01/10/2017 00:00

Vendimi i fundit i trajnerit të kombëtares angleze ka gëzuar jo vetëm futbollistët, por edhe gratë apo të dashurat e tyre.

Në Botërorin që u luajt në Afrikë në 2010-ën, Fabio Kapelo “dënoi” gratë e futbollistëve që të mos i shoqëronin bashkëshortët e tyre teksa ata do të luanin për kompeticionin më të rëndësishëm futbollistik, duke i cilësuar ato si shpërqendrim për lojtarët e tij.

E prej atij momenti, bashkëshortet e futbollistëve janë në ankth nëse do të lejohen apo jo që t’i ndjekin nga afër teksa ata luajnë.

E teksa për Kapelon ato ishin një shpërqendrim, për Gareth Southgate kjo nuk përbën asnjë problem.

“Unë do të inkurajoj familjet që të vijnë dhe të shohin lojtarët pas ndeshjeve”, u përgjigj Gareth Southgate, kur pyet se cili do të ishte qëndrimi i tij për këtë çështje.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel