Panucci merr një lajm të mirë. Ajeti, gati për Kombëtaren

19/09/2017 00:00

Pas një lajmi të parë të vrullshëm se Panucci po rrezikonte të mbeste pa qendërmbrojtësa në ndeshjet e radhës kualifikuese ndaj Spanjës dhe Italisë, diçka duket të jetë qetësuar, të paktën për momentin.

Një nga lojtarët e konsideruar si të dëmtuar, Arlind Ajeti ka arritur të sigurohet nga mjekët e klubit të tij, se dëmtimi muskulor në ndeshjen e fundit thuajse ka kaluar dhe ai do të jetë i gatshëm të luajë ndoshta që në fundjavën e ardhshme.

Ndërkohë mbetet në dyshim Gjimshiti, i cili po vazhdon terapinë për një dëmtim të gjurit. Me shumë gjasë do të mungojë në ndeshjet e radhës Amir Abrashi, i dëmtuar këtë fundjavë, por edhe Mërgim Mavraj, Burim Kukeli dhe Odise Roshi, që janë të pezulluar për shkak kartonësh.

Në listën e të dyshuarve për ndeshjet e radhës do të jenë edhe Ansi Agolli, i dëtmuar në përballjen me Maqedoninë, por edhe Bekim Balaj, i cili nuk u grumbullua në ato dy ndeshje për shkak dëmtimi.

Top Channel