Dortmundi nuk gabon, Bosz e nis me fitore

19/08/2017 00:00

Dortmundi e nisi me këmbën e mbarë sezonin e ri të Bundesligës. Verdhezinjtë iu përgjigjen fitores së Bajernit një ditë më parë dhe siguruan tri pikët në transfertë.

Skuadra e drejtuar nga Peter Bosz fitoi pastër 3-0 ndaj Volgsburgut në fushën e këtij të fundit.

Pulisiç zhbllokoi rezultatin në minutën e 22 dhe pesë minuta më vonë, Bartra dyfishoi rezultatin.

Fitorja 3-0 u vulos nga emri më i përfolur i merkatos së kësaj vere për verdhezinjtë, Aubameyang, që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 60-të.

Top Channel