Tjetër largim nga Reali, Tottenahm pranë Kovaçiç

26/07/2017 00:00

Reali i Madrid-it përgatit një tjetër largim. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, klubi “Los Blancos” është gati të pranojë ofertën e Tottenahm për mesfushorin Mateo Kovaçiç.

Më herët, për mesfushorin kroat u interesua edhe Milani, por tashmë kuqezinjtë kanë ofruar dy mesfushorë, ndërsa janë pranë transferimit edhe të Renato Sanchez të Bayern dhe janë larguar përfundimisht nga lojtari i Realit.

Për të siguruar shërbimet e kroatit Kovaçiç, klubi anglez do të derdhë në arkat e Realit të Madrid-it 40 milionë euro.

Top Channel