15 “bllofet” e Realit të Madridit

05/07/2017 00:00

Reali i Madridit po bëhet gati të shesë Danilon, mbrojtësi i krahut të djathtë i blerë 31.5 milionë euro nga Porto, por që asnjëherë nuk arriti ta justifikojë në fushë këtë shpenzim të madrilenëve.

Por, 12 herë kampionët e Europës nuk janë trembur asnjëherë nga shpenzimet në merkato dhe jo më kot kanë katër nga tetë blerjet më të shtrenjta në historinë e futbollit.

Megjithatë, jo gjithmonë këto blerje kanë qenë të goditura dhe pas çdo transferimi alla-Cristiano Ronaldo qëndron një Kaka.

FOTO GALERI
1/15
1-Nicolas Anelka, nga Arsenali per 34.5 mln euro, 2009

Top Channel