Milan mbyll sezonin me humbje

28/05/2017 00:00

Milani ka humbur ndaj Cagliarit në transfertë, në ndeshjen e fundit të sezonit, me rezultatin 2-1.

Kuqezinjtë janë mposhtur nga një gol i dyshimtë, në minutën e 93-të, shënuar nga Pisacane, ndërkohë që më herët kishin shënuar, Joao Pedro në pjesën e parë dhe Lapadula me 11 metërsh, në minutën e 72-të.

Për kuqezinjtë u akorduan dy penallti në pjesën e dytë, njërën prej të cilave e shpërdoroi sulmuesi kolumbian Bacca.

Milani e mbylli ndeshjen me 10 futbollistë, pas kartonit të kuq të marrë nga Paletta, 15 minuta para fundit të takimit.

Kuqezinjtë e mbyllën kampionatin në vendin e gjashtë, me 63 pikë të grumbulluara, duke siguruar pjesëmarrjen në fazën para eliminatore të Europa League. 

Top Channel